640028-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av skepp – Skeppstekniska konsulttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkeppstekniska konsulttjänster
BeskrivningSveriges geologiska undersökning (SGU) avser att teckna ramavtal avseende skeppstekniska konsulttjänster för att säkerställa att korrekta underlag finns vid underhåll, reparationer och dylikt avseende SGU:s fartyg.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50241000 Reparation och underhåll av skepp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101065:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning, 71300000 Ingenjörstjänster