640039-2023 - ResultatSverige-Ånge: Väghållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning 2023
Referensnummer: 2023/37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233141 Väghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsförfrågan omfattar snöröjning och sandning inom kommunens verksamhetsområden. Is rivning och bortforsling av snö kan förekomma efter särskild beställning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233141 Väghållning, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen