640082-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Bengtsfors: Personbilar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordon till hemtjänst och hemsjukvård
Referensnummer: 2021-000929
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Bengtsfors kommun upphandlar bilar till hemtjänst och hemsjukvården.
18 bilar modell kombi eller SUV, 5 dörrar
1 bil modell kombi eller SUV med extra bagageutrymme
Totalt 19 bilar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Prisfråga enligt kravspecifikation modell typ kombi eller SUV
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
1 bil med extra bagageutrymme
Prisfråga enligt kravspecifikation modell typ kombi eller SUV bagageutrymme
Del nr: 2