640125-2024 - Resultat
Sverige – Sjukvårdskläder – Kläder och skydd för avdelning/operation
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKläder och skydd för avdelning/operation
BeskrivningOperationsrock, urologirock, uppdukningsrock, skyddsglasögon, visir, andningsskydd, munskydd, mössor, hjälmar, personalkläder, arbetsdräkt, värmejacka, stövelskydd, polokrage, pannband, förkläden, skyddsrock, overall mm.
Intern identifierareVF2024-00018
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33199000 Sjukvårdskläder
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18130000 Specialarbetskläder, 18143000 Skyddskläder, 33735100 Skyddsglasögon, 33735200 Bågar och skalmar till skyddsglasögon, 35113400 Skydds- och säkerhetskläder, 35113410 Kläder för biologiskt eller kemiskt skydd, 35113490 Skyddsrock
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFFU Generell del (1)
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvtalsvillkor och kommersiella villkor (1)