64019-2017 - ResultatSverige-Malmö: Anläggningsarbeten för flerfamiljshus
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kv. Sofia 1, Malmö.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Projektering och utförande
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Nyproduktion av flerbostadshus inkl. LSS, förskola, butik och restaurang.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45313100 Hissinstallationer, 45315100 Eltekniska installationer
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 327 758 668 SEK
exkl. moms
II.2.1) Det slutliga totala värdet av kontraktet/kontrakten:
Lägsta anbud 327 758 668 och högsta anbud 354 280 000 SEK,
Exkl. moms.