64020-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av personlig IT-hårdvara
Referensnummer: 2020/20 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed bjuder Affärsverken er möjlighet att lämna ansökan om att få lämna anbud i upphandlingen omfattande personlig IT-hårdvara med tillbehör och konferensutrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30200000 Datorer och datamateriel, 30210000 Databehandlingsmaskiner (maskinvara), 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213200 Portföljdator, 30213300 Stationär dator, 30237270 Datorväskor, 30237300 Datormateriel, 30237400 Tillbehör för datainmatning, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32232000 Videokonferensutrustning, 32250000 Mobiltelefoner, 32252100 Mobiltelefoner med handsfree, 32252110 Mobiltelefoner med handsfree (trådlöst)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen