640207-2021 - ResultatSverige-Boden: Sadelvaror
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cermoniprodukter
Referensnummer: FM2021-20125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18910000 Sadelvaror
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser cermoniprodukter. Försvarsmakten har behov av nya valtrappar, manskaps- och officiers, som används vid beriden statscermoniell verksamhet vid ex. Statsbesök. I uppdraget ingår också framtagande av sömnadsmönster på valtrappar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av cermoniprodukter