640235-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Skannrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bildfångstutrustning (Portabel lösbladsskanner)
Referensnummer: RA-KS 2021/00914
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38520000 Skannrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Riksarkivet upphandlar Bildfångstutrustning av typ Portabel lösbladsskanner för att komplettera myndighetens behov för produktion av digitalt material.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30216100 Optiska läsare, 30216110 Bildläsare, 38650000 Fotoutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen