640335-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skadeförsäkringar – Samordnad upphandling 2026 2.0
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samordnad upphandling 2026 2.0
Beskrivning: Vi bjuder in till samordnad upphandling 2.0 för följande UM med bolag avseende kommun, olycksfall, motor och företagsförsäkringar Bjurholms kommun Hylte kommun Region Värmland Robertsfors kommun Vindelns kommun Ålem Energi Service AB
Intern identifierare: 26/8
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66515000 Skadeförsäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000