Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 22459000 Biljetter, 30123100 Maskiner för biljettkontroll, 30144200 Biljettmaskiner, 48217000 Programvara för transaktionsbehandling, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 72250000 System- och stödtjänster
Leveransplats
Ort: Vara
Del av land (NUTS): Västra Götalands län (SE232)
Land: Sverige