See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbildning Suicide Prevention
Beskrivning: Grundutbildning i Suicidprevention. Uppdraget avser grundutbildning i suicidprevention för Närhälsans och Regionhälsans medarbetare på olika mottagningar inom Västra Götalandsregionen. Alla oavsett yrkesroll kan uppfatta signaler om suicidrisk hos en patient, varför diskussionen om interna rutiner är viktig inom ramen för utbildningen.
Intern identifierare: RS 2022-02127
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80511000 Personalutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Grundutbildning i Suicidprevention. Uppdraget avser grundutbildning i suicidprevention främst för Närhälsans och Regionhälsans medarbetare på olika mottagningar inom Västra Götalandsregionen. Alla oavsett yrkesroll kan uppfatta signaler om suicidrisk hos en patient, varför diskussionen om interna rutiner är viktig inom ramen för utbildningen.
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärdering