640498-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende produktion av orange kuvert
Referensnummer: UPP 2021-12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna avtal med en (1) leverantör avseende produktionen av orange kuvert så att medborgarna får korrekt pensionsinformation i rätt tid.
Uppdraget och uppdragets omfattning beskrivs närmare upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen