640499-2021 - ResultatSverige-Umeå: Presenter och priser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Presentkort
Referensnummer: FS 2.1.2-1910-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå universitet inbjuder Ert företag att delta i ramavtalsupphandling av Presentkort. Upphandlingen avser gåvor i form av presentkort för användning i butik/verksamheter i Umeå kommun.
Upphandlingen avser ett värdebevis som har ett på förhand bestämt penningvärde som mottagaren kan använda som betalningsmedel för köp av en produkt eller upplevelse i en angiven butik, butikskedja, restaurang eller andra liknande inköpsställen. Presentkorten kommer att avropas löpande under året.
Upphandlingen syftar till att teckna avtal med tre leverantörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18530000 Presenter och priser, 55900000 Detaljhandelstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Den garanterade avtalstiden är ett (1) år med möjlighet till förlängning i ytterligare två (2) + ett (1) år. Ramavtalets takvolym uppgår till 10 000 000 kr (10 mkr) under hela avtalstiden inklusive eventuella förlängningar.
Universitetet garanterar inga volymer.