2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kv. Persikan 6: DE 16 El- och teleinstallationer
Beskrivning: Stockholmshem uppför inom kvarteret Persikan 6 (tidigare 5) på Södermalm i Stockholm flerbostadshus med 151 lägenheter och förskola, livsmedelsaffär, mindre lokaler samt garage. Total BTA är ca 24 000 m2 fördelat på ca 11 200 m2 BOA respektive ca 5400 m2 LOA. Denna entreprenad omfattar el- och teleinstallationer.
Intern identifierare: 2023-739
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45315100 Eltekniska installationer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kv. Persikan 6: DE 16 El- och teleinstallationer