640533-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Basiska oorganiska och organiska kemikalier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Framework Agreement of Chemicals for Laboratory Work
Referensnummer: UH 2019-47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24300000 Basiska oorganiska och organiska kemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Framework agreement of chemicals for laboratory work.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24300000 Basiska oorganiska och organiska kemikalier, 24310000 Basiska oorganiska kemikalier, 24311500 Hydroxider som basiska oorganiska kemikalier, 24315000 Oorganiska kemikalier, 24320000 Basiska organiska kemikalier, 24900000 Finkemikalier och andra kemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Framework agreement of Chemicals for laboratory work.