640536-2020 - ResultatSverige-Norrköping: Marin utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systems for SMHI's and SMA's Wave Buoy Measurments
Referensnummer: 2018/1456/2.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34930000 Marin utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
The Swedish Meteorological and Hydrological Institue (SMHI) and Swedish Maritime Administration (SMA), procures a framework agreement for wave buoys.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71354500 Marina mätningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen