640561-2023 - ResultatSverige-Malmö: Säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetstjänster
Referensnummer: 22/01963
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdrag kan bestå av:
Planera och vidta adekvata säkerhetsskyddsåtgärder med hänsyn till verksamhetens art och omfattning, förekomst av
säkerhetsskyddsklassificerade uppgifter och övriga omständigheter.
Upphandlingen består av följande delområden:
1. Säkerhetsprövning,
2. Säkerhetsskyddsanalys,
3. Utbildning,
4. Löpande konsultstöd
5. utredningar,
6. SUA-projekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79720000 Utredning, 80330000 Säkerhetsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen