2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reparation/underhåll och Ombyggnation fjärrvärme/fjärrkyla i tunnlar och anläggningar under mark
Beskrivning: Reparation och underhållsarbeten samt Ombyggnation fjärrvärme/fjärrkyla i tunnlar och anläggningar under mark
Intern identifierare: 23-0135
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45221200 Anläggningsarbete för tunnlar, schakt och undergångar
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45221220 Kulvertar, 45221240 Anläggningsarbeten för tunnlar, 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Reparation/underhåll och Ombyggnation fjärrvärme/fjärrkyla i tunnlar och anläggningar under mark
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45221220 Kulvertar, 45221240 Anläggningsarbeten för tunnlar, 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 1
Beskrivning: Reparation/underhåll fjärrvärme/fjärrkyla i tunnlar och anläggningar under mark
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område 2
Beskrivning: Ombyggnation fjärrvärme/fjärrkyla i tunnlar och anläggningar under mark
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45221220 Kulvertar, 45221240 Anläggningsarbeten för tunnlar