640699-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Livsmedel i butik
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel i butik
BeskrivningRamavtal för livsmedel i butik
Intern identifierareUPH/2025:62
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15500000 Mejeriprodukter, 15800000 Diverse livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000