Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Inköp av bryggor och pontoner
Referensnummer: 2.3.3/2022/2433
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45244100 Marina anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Avsikten är att teckna ramavtal med två (2) leverantörer för att täcka idrottsförvaltningens behov av pontonbryggor m.m., förutsatt att anbudsgivare uppfyller samtliga uppställda krav.
Ramavtalet innebär en möjlighet men inte skyldighet för idrottsförvaltningen att av leverantören beställa
de produkter som omfattas av ramavtalet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande:
Sverige
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen