Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bageriprodukter
Referensnummer: 20/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03211900 Spannmålsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Bageriprodukter till Studium/Ester Mosessons gymnasium (Esters). De upphandlade bageriprodukterna ska användas vid gymnasie- och vuxenutbildningens enheter, Studium bageri och Ester Mosessons gymnasium, i utbildning inom bageri och konditori.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03142100 Naturhonung, 03211500 Råg, 15612000 Mjöl av brödsäd och vegetabiliskt mjöl samt liknande produkter, 15613380 Havregryn, 15831000 Socker, 15831500 Sockersirap
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen