Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VFU- Förfrågan om verktyg för bedömning under verksamhetsförlagd utbildning
Referensnummer: ORU 2.3.2-07793/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI-Förfrågan om verktyg för bedömning under verksamhetsförlagd utbildning (praktik) för universitet och högskola (VFU).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48810000 Informationssystem, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 48920000 Programvara för kontorsautomation, 48931000 Programvara för utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Behov av informationsinhämtning inför en eventuell kommande upphandling av VFU system.