Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
3D-vybilder samt fotografering och laserscanning av Göteborgs gaturum
Referensnummer: 08289/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71354000 Kartframställning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar de tjänster samt verktyg som trafikkontoret behöver för leverans till användare av högupplösta georefererade mätbara 3D-vybilder i virtuell miljö av kommunala gator, cykelbanor, gångbanor, torgytor och spårvägsbana.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71354100 Digital kartläggning, 79961200 Flygfotografering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen