Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbränning av restavfall/eftersorterat restavfallsbränsle
Referensnummer: UH2021-28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513300 Avfallsförbränning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förbränning av restavfall - eftersorterat restavfallsbränsle insamlat av SÖRAB från våra ägarkommuners invånare och verksamheter. Restavfallet omlastas på SÖRABs anläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 120 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90513300 Avfallsförbränning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen