640899-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Parkeringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Applikation för parkeringsavgifter Borlänge
Referensnummer: GNU 2021/123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63712400 Parkeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en mobilapplikation för att kunna erlägga parkeringsavgifter för Borlänge kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63712400 Parkeringstjänster, 38700000 Klockregister och liknande; parkeringsmätare, 38730000 Parkeringsmätare, 48000000 Programvara och informationssystem, 51214000 Installation av parkeringsmätare, 98351000 Parkeringsförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen