640982-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Markskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel övriga områden
Referensnummer: IN-IN22-0224
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Barmarkskötsel, snöröjning, halkbekämpning och sandupptagning för förvaltningsobjekten nedan:
Område 1–Köping: Förvaltningsobjekt: Västmanlands sjukhus Köping inkl vårdcentral, Ambulansstation Köping, Kolsva vårdcentral och Arboga vårdcentral.
Område 2 –Sala: Förvaltningsobjekt: Västmanlands sjukhus Sala inkl vårdcentral, ambulansstation och rättspsykiatrin.
Område 3 – Norberg: Förvaltningsobjekt: Norbergs vårdcentral.
Område 4 - Skinnskatteberg: Förvaltningsobjekt: Skinnskattebergs vårdcentral
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90612000 Gatsopning, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen