Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Stadsarkivet
Referensnummer: SSA 2021/10161-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90919200 Kontorsstädning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser daglig lokalvård av stadsarkivets lokaler på Kungsklippan och Liljeholmskajen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen