641080-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Datatjänster – Upphandling av Ekonomisystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av Ekonomisystem
BeskrivningUpphandlingen avser ett Ekonomisystem för Exportkreditnämnden. EKN efterfrågar ett system som levereras som SaaS.
Intern identifierareD25/01246
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72300000 Datatjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48812000 Ekonomiska informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000