641091-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster
Referensnummer: V-2021-0650
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
KTH upphandlar ramavtal för kommunikationstjänster. Upphandlingen är uppdelad i fyra olika områden:
- Strategisk och konceptuell kommunikation
- Innehållskommunikation
- Digitala medibyråtjänster
- Teknikstöd för evenemang
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32321200 Audiovisuell utrustning, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 32342410 Ljudutrustning, 38651500 Filmkameror, 71318100 Ljustekniska tjänster, 79341100 Reklamrådgivning, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79416000 Public relations, 79952000 Evenemang, 92100000 Film- och videotjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen