Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återlämningsmaskiner och sorteringsmaskin
Referensnummer: KS2019/1474 KS2022/1143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun bjuder in Er att lämna anbud på offentlig upphandling av "Återlämningsmaskiner och sorteringsmaskin (Anläggning)" till stadsbiblioteket Norrköpings kommun i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar är en kostnadsfri tjänst för företag och näringsidkare via upphandlingsverktyget www.e-avrop.com.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30238000 Utrustning för biblioteksautomation, 39155100 Biblioteksutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Offentlig upphandling av "Återlämningsmaskiner och sorteringsmaskin (Anläggning)" till stadsbiblioteket Norrköpings kommun i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.