64113-2023 - ResultatSverige-Örebro: Uthyrning av personbilar med förare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Korttidshyra fordon
Referensnummer: 22RS10602
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60171000 Uthyrning av personbilar med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av korttidshyra fordon. När Regionens egen bilpool räcker till ska Regionens anställda ha möjlighet att använda denna tjänst.
Denna upphandling ersätter den som blev abruten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34110000 Personbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen