Huvudsaklig CPV-kod 45112360 Återställande av mark
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för löpande avrop avseende återställande av gatu-beläggningar efter beställarens vattens anläggnings- och reparationsarbeten på olika platser inom Beställarens verksamhetsområde.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233251 Nybeläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen