Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Ambulanssjukvård i Göteborgs skärgård
Referensnummer: RS 2022-05402
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60651000 Uthyrning av fartyg med besättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Request for Information med sikte på avtal för Ambulanstransport (prio 1-4) med båt, inklusive besättning. Kompletterande landlösning för att klara end-to-end transporter, dvs från patientens bostad till fastlandshamn.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75252000 Räddningstjänster, 85100000 Hälsovårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ambulanssjukvård i Göteborgs skärgård omfattande båt- och landtransport, samt sjukvårdstjänster.