Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal LTA-stationer
Referensnummer: 2022-KSUH 0037
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för LTA-stationer samt installation och besiktning av LTA-stationer till Tyresö kommun och dess enheter. Leverans ska ske efter avrop under avtalsperioden
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42122220 Avloppspumpar, 45231112 Installation av rörsystem, 45232152 Byggnation av pumpstation, 45317100 Elinstallationer för pumputrustning, 45330000 Rörmokeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen