2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leverans av Elkraft
Beskrivning: Upphandlingen avser att på ett miljömässigt sätt leverera elkraft för förbrukning till staden samt att köpa och administrera den elkraft som produceras inom staden.
Intern identifierare: SF 2024/509
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65000000 El-, vatten- och energiverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Leverans av Elkraft