641245-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning – Lokalvård Göteborg och Malmö. Ekobrottsmyndigheten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLokalvård Göteborg och Malmö. Ekobrottsmyndigheten
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att teckna avtal som tillgodoser Ekobrottsmyndighetens (EBM) behov av lokalvård för EBM:s lokaler i Göteborg och Malmö. Uppdraget ska bedrivas med upprätthållande av rätt kvalitet så att den mellan EBM och leverantören överenskomna hygiennivå uppnås och vidmakthålls. Anbuds kan lämnas på ett eller båda avtalsområdena. Se vidare upphandlingsdokumentet.
Intern identifierareEBM 2025-709
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningDenna del ska besvaras av samtliga anbudsgivare.
Intern identifierare1726197-0
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav på anbudsgivaren
BeskrivningDenna del ska väljas och besvaras av den anbudsgivare som önskar lämna svar på avsnitt 3 - Krav på leverantören. Lämnas inte svar på avsnitt 3 - Krav på leverantören ska anbudsgivaren lämna en ifylld Egen försäkran (ESPD).
Intern identifierare1726198-1
Huvudklassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning