641285-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Inkasso – Inkassotjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInkassotjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar främst obetalda kontrollavgifter avseende olovlig parkering för utländska och svenskregistrerade fordon samt obetalda hyresfakturor. Krav- och inkassouppdrag i Sverige och utlandet för kontrollavgifter och hyreskunder inom ramen för lag (1984:318) om kontrollavgift vid olovlig parkering.
Intern identifierareSP 2024/119
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79940000 Inkasso
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareInkassotjänster