641301-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Specialdesign
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utställningssnickerier
Referensnummer: 0682/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79930000 Specialdesign
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en tjänst för utförande av utställnings- och finsnickerier inom museisektorn, Kulturförvaltningen. Det är fyra museum inom Göteborgs Stad som är beställare av tjänsten.
Snickerierna behöver ta hänsyn till de kulturhistoriska byggnadernas karaktärer, platsens funktion och tillgänglighet. Varje utställning är unik i sitt uttryck och snickerierna är en del av detta.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44220000 Inredningssnickerier, 45421000 Snickeriarbeten, 79931000 Inredningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen