641331-2021 - ResultatSverige-Arvika: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter - Mark och VA
Referensnummer: Dnr 2021-124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande tekniska konsulter för projektering, projektstöd, viss utredning samt projektledning av mark- och VA-arbeten.
Omfattning
Upphandlingen avser ramavtal av konsulttjänster inom mark- och VA-projekt med tillhörande tjänster.
Webbadress för att hämta elektroniska upphandlingsdokument: https://www.opic.com/
Upphandlingen genomförs under förutsättning att den ryms inom för ändamålet budgeterade medel eller politiska beslut. Vid avbrytande av upphandlingen äger anbudsgivaren inte rätt till ersättning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen