Officiellt namn: Älmhults kommun Postadress: Box 500 Ort: Älmhult Postnummer: SE-343 23 Land: Sverige Att: Tomas Edvardsson E-post:tomas.edvardsson@almhult.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Revision.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Älmhult.
Nuts-kodSE212 Kronobergs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Älmhults kommun inbjuder anbudsgivare att lämna anbud på uppdragen som sakkunniga till kommunens revisorer. För uppdraget gäller ett fast pris. Priset omfattar den summa revisionen normalt upphandlar sakkunnigt stöd för. Denna summa uppgår till för kommunen 550 000 SEK år 2016.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79212000 Revision, 79210000 Redovisning och revision
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.