641367-2023 - ResultatSverige-Luleå: Underhåll av gatubelysning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av Luleå kommuns gatu- och parkbelysningsanläggning 2023
Referensnummer: KLF 2023/440
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232100 Underhåll av gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser drift och underhåll av gatu- och
parkbelysning på gator, vägar, gång- och cykelvägar, parkmark, tunnlar, broar och busshållplatser samt viss mindre om- och tillbyggnad av befintlig anläggning inom Luleå kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen