641426-2022 - ResultatSverige-Kista: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Myndighetsbesiktningar
Referensnummer: MIC 2022/278
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar myndighetsbesiktningar enligt AUA.3.
Uppdrag kommer att variera i omfattning och storlek från årliga revisionsbesiktningar till större besiktningsuppdrag beroende på beställarens behov.
För undantagna arbeten se AUC.1 i AF-del 2:2.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31625200 Brandlarmssystem, 44115500 Sprinklersystem, 45313100 Hissinstallationer, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen