641486-2021 - ResultatSverige-Gislaved: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöskottning och halkbekämpning (handskottning)
Referensnummer: 21-177-91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser snöröjning och halkbekämpning för vissa av kommunens fastigheter under nedan angivna dagr/tider.
1.    Vardagar mellan kl.16.00 – 07.00
2.    Helger och Helgdagar fredag/sista arbetsdag kl. 16.00 – måndag/första arbetsdag efter helg/helgdag kl. 07.00.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område Norr
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beredskap och snöskottning
kvällar, nätter, helger och helgdagar
Vid snö och halka
Område Söder
Del nr: 2