641491-2021 - ResultatSverige-Lund: Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Områdesledare med arbetsmiljöansvar - Hässleholms sjukhus - FORTH
Referensnummer: 93080000-404797-40027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetets huvudsyfte/huvuduppdrag:
• Planera, samordna och tilldela entreprenadarbetsområden.
• Informera ordinarie verksamhet löpande avseende störningar, transporter och allmänt viktiga händelser samt svara för att rätt och erforderlig • information om händelser och lägesrapporter delges sjukhusområdets aktörer.
• mm
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79990000 Diverse företagstjänster, 98342000 Arbetsmiljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen