64153-2020 - ResultatSverige-Växjö: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Övrigt sjukvårdsmaterial
Referensnummer: 19RGK1088
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar förbrukningsmaterial och flergångsprodukter. Engångsprodukter tex för tarm,
Gynekologi och öron-näsa-hals undersökningar. Diverse förbrukningsartiklar såsom akupunkturnålar,
Kondomer, omläggnings och tvättset, pennkanyler och insulinsprutor.
Av flergångsprodukterna efterfrågas bla blodtrycksmanschetter, ficklampor, digitala termometrar, stetoskop och reflexhammare.
Nappflaskor m tillbehör, tröstnappar samt amningsvårtskydd
Upphandlingsobjekt
Upphandlingen omfattar förbrukningsmaterial och flergångsprodukter. Engångsprodukter tex för tarm, gynekologi och öron-näsa-hals undersökningar. Diverse förbrukningsartiklar såsom akupunkturnålar, kondomer, omläggnings och tvättset, pennkanyler och insulinsprutor. Av flergångsprodukterna efterfrågas bla blodtrycksmanschetter, ficklampor, digitala termometrar, stetoskop och reflexhammare. Nappflaskor m tillbehör, tröstnappar samt amningsvårtskydd
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen