2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inkontinensimplantat
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal för artificiell urinrörssfinkter/inkontinensimplantat med alla tillhörande delar. Implantatet ska kunna placeras både runt manliga bulbära uretra samt kring blåshalsen hos både män och kvinnor.
Intern identifierare: K 2025-5764
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33184100 Kirurgiska implantat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000