64164-2020 - ResultatSverige-Karlstad: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nära mat - Potatis, rotfrukter, grönsaker och färsk svamp
Referensnummer: 0351-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Potatis, rotfrukter och färsk svamp
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Potatis
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Övriga rotfrukter och grönsaker
Del nr: 2
Färsk svamp
Del nr: 3