64172-2024 - Resultat
Sverige – Svarvar, borr- och fräsmaskiner – Upphandling av ny CNC-fräs - Malmö opera, Dekorateljéer
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ny CNC-fräs - Malmö opera, Dekorateljéer
Beskrivning: Malmö Opera och Dekorateljén scenkonstverksamhet inom egen byggnad i Malmö. Dekorateljén jobbar med konstruktion av scenmaterial och har för avsikt att köpa in och installera en ny CNC-fräs. Upphandlingen genomförs av Malmö Opera, och gäller en komplett maskinleverans inkl driftsättning till full funktion i enlighet med NLM 19
Intern identifierare: 23/4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42620000 Svarvar, borr- och fräsmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000