Denna upphandling omfattar köp av Hjälpmedel för överflyttning, lyftar och selar med tillhörande tillbehör och reservdelar till Hjälpmedel Västernorrland.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av Hjälpmedel för överflyttning, lyftar och selar enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen