641919-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Tandläkarvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandläkartjänster Kriminalvården 2021:2
Referensnummer: 2021-14842
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85131000 Tandläkarvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården genomför en upphandling av tandläkartjänster för behandling av häktade och intagna på Kriminalvårdens häkten och anstalter. Leverantören ska bedriva tandvård i Kriminalvårdens lokaler, dels som akut tandvård dels som grundläggande tandvård.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
Kriminalvården genomför en upphandling av tandläkartjänster för behandling av häktade och intagna på Kriminalvårdens häkten och anstalter. Leverantören ska bedriva tandvård i Kriminalvårdens lokaler, dels som akut tandvård dels som grundläggande tandvård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster
II.2.4.